Jdi na obsah Jdi na menu
 


Řecké speciality

Řecká kuchyně je typicky středomořská a její gastronomie je světově proslulá (samotné slovo gastronomie je řeckého původu). V jídle nesmí chybět olivový olej, čerstvá zelenina, voňavé bylinky a mořští živočichové. Řecké restaurace se nazývají taverny.

Předkrmy
Tvoří je různé saláty, pomazánky či lehké omáčky. Nejznámějším předkrmem jsou tzv. tzatziki či pečené kapie. Tzatziki je pomazánka vyráběná z hustého řeckého jogurtu, který je často z ovčího mléka, nastrouhaných salátových okurek, třeného česneku, nesmí chybět ani olivový olej a nakonec sůl. Řecké Zajímavým předkrmem je také dolmades, což jsou listy mladého šťavnatého zelí, které se plní rýží, piniovými oříšky a mletým masem.

 Dolamades

                                                                                         

 Obrazek

Hlavní jídla
Velmi oblíbenou místní pochoutkou je gyros. Jedná se o grilované maso. Mezi další oblíbenou pochoutku z grilu patří souvlaki. Musaka jsou plátky lilku zapečené s mletým jehněčím masem, cibulí, rajčaty a vše je zalité bešamelovou omáčkou a zapečené. Mezi nejoblíbenější bezmasá jídla v Řecku patří saganaki, což je smažený plátek sýru feta obalený ve strouhance.

 

Dezerty
Baklava, který se připravuje z listového těsta, jehož pláty jsou polity medem a zasypány oříšky. Dalším známým moučníkem je galaktoboureko, který je z listového těsta s vanilkovým krémem.
 Obrazek

 

 Obrazek

Alkohol
Řecko nabízí široku nabídku lahodných vín. Oblíbeným řeckým nápojem je také Metaxa. Jedná se o kvalitní koňak. Mezi místní tradiční nápoje patří Ouzo, což je anýzová kořalka, která ředěním vodou nebo ledem dostává mléčné zbarvení.

Zajímavé recepty zde

Zpět na obsah